Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach
ul. Bankowa 8, Katowice
32 355 97 73 rekrutacja@wszop.edu.pl

Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach realizuje studia na kilkudziesięciu kierunkach i specjalnościach – od Energetyki, Zarządzania i Inżynierii Produkcji, poprzez Kryminologię i Filologię Angielską, w tym także studia w języku angielskim. Wszystkie kierunki mają pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej, a wg niektórych kryteriów – wyróżniającą (ocena kadry).

WSZOP, jako pierwsza uczelnia w Polsce w 2002 r. rozpoczęła kształcenie inżynierów BHP.
Autorski program studiów opracowany z wykorzystaniem doświadczeń Głównego Instytutu Górnictwa, Centralnego Instytutu Ochrony Pracy PIB oraz Instytutu Medycyny Pracy stał się wzorcem dla innych uczelni w kraju.

Wg rankingu ogólnopolskiego systemu monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów,
w grupie najlepiej zarabiających absolwentów inżynierów energetyki w śląskich uczelniach, I miejsce zajęli absolwenci WSZOP ze wskaźnikiem wynagrodzenia 1,07. Spośród absolwentów ZIP - studia inżynierskie, absolwenci WSZOP uzyskali II miejsce ze wskaźnikiem 1,03 spośród dziewięciu uczelni na Śląsku.


Znajdziesz tutaj:

  • Nowoczesny kompleks dydaktyczny w centrum Katowic, z trzema budynkami z multimedialnymi salami zapewniającymi transmisję wykładów online, nowocześnie  wyposażoną biblioteką i czytelnią oraz zapleczem sportowym. Dobrą atmosferę do nauki, cenionych i lubianych nauczycieli, przyjazną Bibliotekę i Dziekanaty.

  • Kompleks Innowacyjnych Laboratoriów, zaawansowanych technologicznie, wyposażony w system audio-wideo do rejestracji zajęć symulacyjnych. W ramach Kompleksu laboratoria: Metrologii, Materiałoznawstwa, Elektrotechniki i Energetyki, Laboratorium Zagrożeń Fizycznych i Mechanicznych, Zagrożeń Chemicznych oraz Laboratorium Robotyki i Automatyki objęte patronatem firmy ASTOR.

  • W 2022 roku w ramach unijnego projektu znacząco wzbogacono Laboratorium Elektrotechniki i Energetyki o modele symulacyjne oraz aparaturę, która pozwala na prowadzenie prac badawczych z zakresu ochrony środowiska oraz odnawialnych źródeł energii. Laboratorium ma charakter otwarty, umożliwia również prowadzenie szkoleń dla uczniów i nauczycieli szkół średnich, a także członków klastrów energetycznych.

  • Laboratorium Kryminalistyki służy studentom oraz stanowi zaplecze badawcze dla wprowadzanych prototypów narzędzi służących zabezpieczaniu śladów przestępstw. Trzy pracownie – Badań Kryminalistycznych, Symulacji Oględzinowych oraz Bezpieczeństwa Ruchu drogowego wyposażone są w specjalistyczną aparaturę pozwalającą na przeprowadzenie badań mechanoskopijnych, daktyloskopijnych, traseologicznych, antroposkopijnych, biologicznych, broni i balistyki oraz badań wypadków drogowych.

  • Do dyspozycji studentów; walizki śledcze (do mechanoskopii, daktyloskopii, traseologii, śladów biologicznych, osmologii), zestawy do badania śladów narkotyków, zestawy fotooptyczne, komorę cyjanoakrylową, zestawy do badania narkotyków, zestawy fotooptyczne.

  • Laboratorium Badań Poligraficznych objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Badań Poligraficznych zapewnia zapoznanie się z technikami przesłuchań i interpretacji wyników psychofizjologicznych badań poligraficznych. Wyposażone jest w poligraf z osprzętem (Lafayette), multimedialny zestaw audio i wideo z funkcją odtwarzania zeznań, kamery, lustro fenickie.

  • Laboratorium Toksykologii zapewnia uzyskanie umiejętności posługiwania się specjalistyczną aparaturą badawczą oraz sposobów przygotowania i przeprowadzenia badań wraz z przygotowaniem raportu końcowego w obszarze ujawnienia i zabezpieczenia dowodów przestępczego użycia toksyn.

  • Laboratorium Informatyki Śledczej ma na celu ujawnienie zapoznanie studentów z najnowszymi zagrożeniami występującymi w cyberprzestrzeni oraz wykrywaniem ich  za pomocą profesjonalnych programów informatycznych. Służy studentom specjalności informatycznych do identyfikacji zagrożeń w cyberprzestrzeni. 


Współpraca międzynarodowa:

Współpraca międzynarodowa obejmuje partnerskie kontakty z zagranicznymi instytucjami, studia angielskojęzyczne (International Business Managment, Business, ethics and sustainability), realizację wspólnych programów kształcenia z uczelniami z zagranicy, wyjazdy studyjne pracowników i studentów, organizację międzynarodowych konferencji naukowych realizowanych cyklicznie (Safety First),  imprez okolicznościowych celebrujących kulturę innych krajów a także studentów z zagranicy w studiach w języku polskim. Wśród blisko 150 obcokrajowców są studenci z Afryki, Azji i Ukrainy. Z sukcesem realizujemy program Erasmus+, mamy zawarte umowy z 23 uczelniami partnerskimi z Europy.


Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami:

W Uczelni działa Centrum Wsparcia Osób z Niepełnosprawnością, którego celem jest udzielanie pomocy studentom oraz kandydatom na studia z niepełnosprawnościami (m.in. są to stypendia specjalne, przysługujące od pierwszego semestru nauki). Wśród rozwiązań, jakie zapewniamy są ułatwienia architektoniczne, odpowiednio dostosowana infrastruktura oraz narzędzia informatyczne. Dla zapewnienia dostępu do Biblioteki, sal dydaktycznych i laboratoriów, zastosowano m.in. platformy przyschodowe, pętle indukcyjne, monitory i ekrany o dużej rozdzielczości. Istotnym elementem jest dostosowywanie procedur kształcenia do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.


Osiągnięcia i sukcesy:

  • Sukcesy sportowe:
    • Klub Uczelniany AZS WSZOP w roku akademickim 2022/2023 uzyskał drugie miejscu wśród uczelni niepublicznych i siódme wśród wszystkich śląskich uczelni.
  • Sukcesy studentów na polu międzynarodowym:
    • Rok 2023 – zajęcie I miejsca przez studenta Filologii angielskiej w Międzynarodowym konkursie studenckich prac naukowych organizowanym cyklicznie przez Krzemieńczucki Narodowy Uniwersytet im. M. Ostrogradskiego.
  • Sukcesy zawodowe absolwentów:
    Absolwenci WSZOP to specjaliści doceniani na rynku pracy – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zasilają wysoko wykwalifikowany personel menedżerski, pełnią ważne funkcje w administracji publicznej. Dyplom WSZOP jest świadectwem kompetencji zawodowych, które otwiera wiele możliwości. Pracodawcy wysoko oceniają naszych absolwentów, wielu spośród nich zajmuje kluczowe stanowiska w firmach.
Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
  • Escape: closes the galleries.
  • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
  • Left arrow: previous slaid.
  • Right arrow: next slaid.
Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

Linki do stron zewnętrznych
Strona Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach

Filmy